Hírek
2018. Szeptember 30. 05:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Téli szintjére állítják be a Tisza-tavat
A biztonságos üzemeltetés és az árvízvédelem miatt csökkenti a Tisza-tó szintjét az üzemeltető Közép-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság (Kötivizig).
Az egy centiméteres szintcsökkenéséhez mintegy egymillió köbméter vizet kell leengedni. A Kötivizig honlapján szereplő adatok szerint a tározó ürítése két ütemben történik.
A nyári 725 – plusz-mínusz 5 – centiméteres vízszint november 5-étől kezdődően csökken, és a tervek szerint november 26-ára éri el a Kisköre-felső vízmércén mért 560 centiméteres vízszintet.
December 3-án az igazgatóság megkezdi a visszaduzzasztást napi 5 centiméterrel a szintén Kisköre-felsőn mért 620 – mínusz 10 – centiméteres vízszintre, ez várhatóan december 15-ig tart.
A kerékpárosok számára átjárható gátsorompókat október 19-én nyitják meg – olvasható az igazgatóság honlapján.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 29. 07:46, csütörtök | Belföld
Közösen indul az országgyűlési választásokon a Munkáspárt és a Szolidaritás Pártja
Közös indulásról állapodott meg a Munkáspárt és a Szolidaritás Pártja a 2026-os országgyűlési választásokon - közölte utóbbi szervezet szerdán a honlapján.
2026. Január 29. 07:45, csütörtök | Belföld
Háborúellenes országjárást indít a Fidelitas
Nem a mi háborúnk! címmel háborúellenes országjárást indít a Fidelitas – jelentette be a Fidesz ifjúsági szervezetének elnöke szerdán Szegeden, a kampánysorozat első állomása előtt tartott sajtótájékoztatón.
2026. Január 28. 07:39, szerda | Belföld
Varga Mihály: továbbra is indokolt a szigorú monetáris kondíciók fenntartása
Továbbra is indokolt a szigorú monetáris kondíciók fenntartása, az óvatos és türelmes monetáris politikai megközelítés - mondta Varga Mihály jegybankelnök a keddi kamatdöntő ülést követő online sajtótájékoztatóján.

