Hírek
2015. November 22. 05:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
Terrorizmus - Szakértő: a biztonságért tenni kell
A biztonság nem egy adottság, azért sokat kell dolgozni, mondta Marsai Viktor, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem oktatója az M1 aktuális csatorna műsorában, melyben az Európát elérő terrorfenyegetettségről kérdezték.
A szakértő megjegyezte: a politikai döntéshozóknak lépéseket kell tenniük a biztonság fokozása érdekében, amelybe beletartozhat a védelmi kiadások növelése, vagy a titkosszolgálatok megerősítése. A fő kérdés szerinte ugyanakkor az, hogy az európai állampolgárok miként viszonyulnak például a párizsi véres eseményekhez, és rájönnek-e arra, hogy a béke nem magától létezik.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 29. 07:46, csütörtök | Belföld
Közösen indul az országgyűlési választásokon a Munkáspárt és a Szolidaritás Pártja
Közös indulásról állapodott meg a Munkáspárt és a Szolidaritás Pártja a 2026-os országgyűlési választásokon - közölte utóbbi szervezet szerdán a honlapján.
2026. Január 29. 07:45, csütörtök | Belföld
Háborúellenes országjárást indít a Fidelitas
Nem a mi háborúnk! címmel háborúellenes országjárást indít a Fidelitas – jelentette be a Fidesz ifjúsági szervezetének elnöke szerdán Szegeden, a kampánysorozat első állomása előtt tartott sajtótájékoztatón.
2026. Január 28. 07:39, szerda | Belföld
Varga Mihály: továbbra is indokolt a szigorú monetáris kondíciók fenntartása
Továbbra is indokolt a szigorú monetáris kondíciók fenntartása, az óvatos és türelmes monetáris politikai megközelítés - mondta Varga Mihály jegybankelnök a keddi kamatdöntő ülést követő online sajtótájékoztatóján.

