Városlista
2026. augusztus 3, hétfő - Hermina

Hírek

2018. Március 29. 17:24, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Vádat emeltek a menekülés közben elütött bankrabló ellen

Vádat emeltek a menekülés közben elütött bankrabló ellen

Fegyveresen elkövetett rablás bűntettének megalapozott gyanúja miatt vádat emeltek a tavaly novemberben menekülése közben elgázolt bankrabló ellen.

A Budapesti X. és XVII. Kerületi Ügyészség vádja szerint a 34 éves budapesti férfi 2017. november 23-án kirabolt egy lakóhelyéhez közeli, X. kerületi bankfiókot - közölte Ibolya Tibor fővárosi főügyész csütörtökön az MTI-vel.

A vádlott a délelőtti órákban fejét és arcát kapucnival, baseball sapkával és napszemüveggel eltakarva ment be a bankfiókba. A férfi csak gumilövedék kilövésére alkalmas, kinézetre azonban valódinak látszó fegyvert fogott rá három alkalmazottra és öt ügyfélre - áll a közleményben.

A vádlott két és fél millió forintot vett ki a pénztárból, de időközben a fiókvezető aktiválta a pánikgombot, így a rendőrök rövid időn belül a helyszínre értek. Az előlük menekülő férfit egy szabályosan közlekedő autó elgázolta, így már ott elfogták, a rabolt pénzt pedig lefoglalták - idézte fel a főügyész.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 03. 10:00, hétfő | Belföld

Hőség - Gajdos László: 10-20 településen problémás a vízellátás

Jelenleg az egész országban biztosított az ivóvízszolgáltatás, 10-20 településen lehetnek problémák, de azokat folyamatosan kezelik - közölte az élő környezetért felelős miniszter vasárnap Facebook-oldalán.

2026. Augusztus 03. 09:04, hétfő | Belföld

Megnyílt az AMKA 33. országos nyári–őszi kiállítása Gödöllőn

Megnyílt A Magyar Kézművességért Alapítvány (AMKA) 33. országos nyári–őszi kiállítása a gödöllői Művészetek Házában.

2026. Augusztus 03. 06:00, hétfő | Belföld

Hétvégéig marad a forróság, enyhülés szombattól jöhet

Hétvégéig marad a forróság, néhány Celsius-fokos enyhülés csak szombattól jöhet - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.