Hírek
2014. December 18. 13:02, csütörtök |
Helyi
Forrás: MTI
Vádat emeltek egy több száz embert átverő internetes csalóval szemben
Vádat emeltek azzal az internetes csalóval szemben, aki csaknem 6 millió forint kárt okozott mintegy 800 embernek azzal, hogy nem postázta a vevőknek az interneten hirdetett, általuk megvásárolt termékeket
Vádat emeltek azzal az internetes csalóval szemben, aki csaknem 6 millió forint kárt okozott mintegy 800 embernek azzal, hogy nem postázta a vevőknek az interneten hirdetett, általuk megvásárolt termékeket - tájékoztatta Horváth Szilárd, a Somogy Megyei Főügyészség főügyésze csütörtökön az MTI-t.
A vádlott 2012 novemberétől kezdődően az eBay internetes kereskedelmi felületről különböző, kedvező áron kínált termékek - többségében ruhaneműk - hirdetéseit letöltötte, majd Facebook-oldalán, saját felhasználónevén hirdette azokat. A megrendelőktől beérkező pénzösszegeket azonban nem a termékek beszerzésére fordította, hanem saját maga és családja megélhetésére költötte. Az összesen okozott 5,95 millió forintnyi kárból semmi nem térült meg.
Az ügyben a Fonyódi Járási Ügyészség kisebb kárt okozó, üzletszerűen elkövetett csalás bűntette és más bűncselekmények miatt emelt vádat, 775 bűncselekmény elkövetésével vádolva a férfit a 433 oldalas vádiratban.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi
Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz
Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.
2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi
Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.

