Hírek
2016. Szeptember 09. 07:47, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Vérnyomáscsökkentő gyógyszert hív vissza a magyar hatóság
Lehetséges gyógyszercsere miatt visszahívja a lakosságtól a Carvedilol-Zentiva vérnyomáscsökkentő tabletta két gyártási tételét az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézetet (OGYÉI).
A OGYÉI csütörtökön MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta, a gyártó értesítette a magyar gyógyszerhatóságot, hogy a készítmény csehországi gyártási és csomagolási folyamata során keletkezett minőségi hiba miatt gyógyszercsere történhetett, ezért a gyártó az adott gyártósoron csomagolt gyógyszerek visszahívását kezdeményezte.
Magyarországon a lehetséges a Carvedilol-Zentiva két gyártási tételét érintheti a minőségi hiba. Ezek a Carvedilol-Zentiva 6,25 mg tabletta (gyártási szám: 2010216) és a Carvedilol-Zentiva 12,5 mg tabletta (gyártási szám: 2510216).
Az OGYÉI azt kéri a betegektől, hogy akinél ilyen készítmény van, ellenőrizze le a gyógyszer csomagolásán a gyártási számot és amennyiben az egyezik a felsorolt gyártási számokkal, akkor hagyja abba a készítmény szedését és vigye vissza a patikába. (Amennyiben gyógyszercserével érintett a készítmény, akkor a dobozon és a buborékfólián lévő felirat eltér egymástól, vagy a buborékfóliában lévő tabletta külleme eltér a megszokottól.)
A hatóság megjegyzi, hogy a hibát Lengyelországban észlelték, az OGYÉI-hez a készítménnyel kapcsolatban Magyarországon tapasztalt minőségi hiba, vagy mellékhatás-bejelentés nem érkezett. A gyártó elővigyázatosságból hívja vissza az összes potenciálisan érintett tételét.
A készítmények visszahívása gyógyszerellátási gondot nem okoz, több más carvedilol hatóanyagú gyógyszer áll a betegek rendelkezésére - közölte az OGYÉI.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 03. 09:04, hétfő | Belföld
Megnyílt az AMKA 33. országos nyári–őszi kiállítása Gödöllőn
Megnyílt A Magyar Kézművességért Alapítvány (AMKA) 33. országos nyári–őszi kiállítása a gödöllői Művészetek Házában.
2026. Augusztus 03. 07:19, hétfő | Belföld
Forsthoffer Ágnes egyeztetésre hívja a kormány és a parlamenti pártok vezetőit
2026. Augusztus 03. 06:00, hétfő | Belföld
Hétvégéig marad a forróság, enyhülés szombattól jöhet
Hétvégéig marad a forróság, néhány Celsius-fokos enyhülés csak szombattól jöhet - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
2026. Augusztus 03. 06:00, hétfő | Belföld
Kapitány István: 700 megawattal kevesebbet fogyasztottak a csúcsidőszakban a magyarok
Vasárnap este 19 órakor, a csúcsidőszakban 5700 megawatt volt az ország terhelése a tervezett 6400 helyett, így 700 megawattal fogyasztottak kevesebbet a magyarok - jelentette be a miniszter a Facebook-oldalán.

