Hírek
2014. December 07. 05:00, vasárnap |
Helyi
Forrás: Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság
Vigyázzon értékeire!
A Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság munkatársai is mindent megtesznek az ünnepek nyugalmáért.
Advent időszakában az ünnepek közeledtével nagyobb tömegre lehet számítani a különböző bevásárló- és üzletközpontok, piacok, kirakodóvásárok, valamint a pályaudvarok környékén.
Sajnálatos módon azonban az ünnepi forgatag kiváló lehetőséget kínál a bűnözőknek is.
Tapasztalataink szerint a leggyakoribb bűnelkövetési módszerek ebben az időszakban a zseblopás, alkalmi lopások és a gépjárműfeltörés.
A rendőrség kéri az állampolgárokat, hogy fokozottan vigyázzanak értékeikre.
- Pénztárcájukat a kabát zárt belső zsebében tartsák.
- Figyeljen arra, hogy kézitáskája mindig zárva legyen, és főleg tömegben szorítsa a karja alá! Érintetlenségét többször ellenőrizze!
- Soha ne tegyen pénztárcát, vagy kézitáskát, autóstáskát a bevásárló kocsiba, vagy nadrágja hátsó zsebébe!
- Csak annyi pénzt vigyen magával, amire előreláthatólag aznap szüksége lesz!
- A PIN kódot semmiképpen ne tartsuk bankkártyánk mellett!
- A parkolókban hagyott gépjárműveikben látható helyen ne hagyjanak értéktárgyat (telefont, táskát, kabátot, egyéb értékeket).
- Autóikkal lehetőség szerint kivilágított, jól látható helyen parkoljanak.
Az ünnepek nyugalmáért megyénk rendőrsége is igyekszik mindent megtenni. Fokozott közterületi jelenléttel, a nagyobb tömegeket vonzó helyszínek folyamatos és visszatérő ellenőrzésével, szükség szerint tájékoztatással igyekszik biztosítani, hogy az ünnepek valóban a meghittségről szóljanak és semmilyen jogsértés ne árnyékolja be azokat.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 06. 08:51, szombat | Sport
Vb-2026 - Újonccal is azonos csoportba került a címvédő argentin csapat
A címvédő argentin válogatott az osztrák, az algériai és az újonc jordán együttessel került azonos csoportba a 2026-os labdarúgó-világbajnokság Washingtonban rendezett pénteki sorsolásán.
2025. December 06. 08:51, szombat | Belföld
Maruzsa Zoltán: januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére
Januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére - közölte a Belügyminisztérium köznevelési államtitkára pénteken Facebook-oldalán.
2025. December 06. 08:50, szombat | Sport
Kós Hubert győzött 100 méteres hátúszásban a US Openen
Kós Hubert nyerte a 100 méteres hátúszás pénteki döntőjét a texasi Austinban zajló US Openen.

