Hírek
2015. Október 14. 06:52, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Virtuális tanulmányi versenyt indított a Videotanár felsősöknek

Virtuális tanulmányi verseny indult a Videotanár weboldalon, a vetélkedőn bármely felső tagozatos általános iskolás diák indulhat.
A szervezők MTI-hez eljuttatott tájékoztatója szerint a verseny résztvevői témazáró dolgozatokat írnak, a hónap végén pedig kitölthetnek egy nagyobb anyagot átfogó témazáró feladatsort, a maratont. A megmérettetés nyolc hónapon keresztül tart, minden héten más-más évfolyam más-más tantárgyai kerülnek sorra, így a verseny végére az egész felső tagozatos gimnáziumi tananyagot átfogják a szervezők. Aki a leggyorsabban és a legkevesebb hibával oldja meg a feladatsorokat, az lesz a győztes. A kis témazárókat kitöltő legjobbak ajándékokra beváltható zsetonokat, a maraton győztesei pedig értékes nyereményeket kapnak. Egy versenyző többször is nekikezdhet a dolgozatnak, hiszen a végső cél az, hogy a diákok tanuljanak, gyakoroljanak.
A Videotanár egy alig két éve indult online, ingyen elérhető "virtuális iskola", amely a nemzeti alaptantervre épülő tanagyagokat biztosít az általános iskola felső tagozatosai, illetve az ennek a korosztálynak megfelelő gimnazisták számára. A két évvel ezelőtti indulás óta közel 850 oktató videó került fel a Videotanár weboldalra, mely szeptemberben nemcsak megújult, de ugyanennyi kérdéssorral, azaz 17 ezer ellenőrző kérdéssel is bővült. A virtuális iskola bármikor elérhető tudásbázisának összeállításán 70 tanár és 14 lektor dolgozott.
A Videotanár nem csak a gyerekeknek szól, hanem segít a szülőknek, nagyszülőknek is abban, hogy egy-egy rövid tananyag átismétlésével tudjanak segíteni a gyerekeknek a tanulásban - közölték.
Ezek érdekelhetnek még
2022. Május 28. 06:00, szombat | Belföld
Forgalmi engedéllyel igazolható a jogosultság a hatósági áras üzemanyagvásárlásra
A Mol arra kéri a vásárlókat, a benzinkutaknál a fizetéskor minden esetben mutassák be a forgalmi engedélyüket, hogy a pénztárnál a hatósági árra tudják módosítani a vásárlás összegét
2022. Május 28. 05:00, szombat | Belföld
Négy évvel ezelőtti gyilkosságot derített fel a rendőrség
Elfogták egy négy évvel ezelőtti szigetszentmártoni gyilkosság feltételezett tettesét - jelentette be a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság főkapitány helyettese pénteken Budapesten.
2022. Május 27. 18:05, péntek | Belföld
Továbbra is bőséges a kínálat szamócából
Továbbra is bőséges a kínálat szamócából, május végén már a szabadföldi termés is nagy mennyiségben jut el a fogyasztókhoz - olvasható a FruitVeb honlapján csütörtökön közzétett összefoglalóban.
2022. Május 27. 12:03, péntek | Belföld
Egy év alatt megszerezhető érettségit ígértek csalók, eddig mintegy 500 sértett van
Néhány év alatt mintegy 70 millió forintot keresett az a társaság, amely különböző webfelületeken hirdette magát azzal, hogy egy év alatt érettségihez juttat;