Hírek
2023. Május 13. 06:53, szombat |
Belföld
Forrás: mti
VOSZ Barométer: inkább optimisták a vállalkozások
A cégvezetők többsége optimistán tekint az idei évben várható gazdasági folyamatokra a vállalkozások kilátásainak mérésére indított VOSZ Barométer fő indexe szerint, amelynek első értéke 61 pont lett - közölte a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) az Egyensúly Intézettel közösen készített felmérésük alapján pénteken.
A VOSZ Barométer több mint 400 vállalkozás megkérdezésével készül, a jövőben negyedévente jelenik majd meg, fő indexének értéke 0 és 100 pont között mozoghat.
A tájékoztatás szerint az első VOSZ Barométer alidexei közül a pénzügyi helyzeté 74 pont, az üzleti hangulaté 62 pont lett. A leggyengébb értéket a beruházási hajlandóság alindexe érte el, 49 ponttal. Ez utóbbi azt jelenti, hogy a korábbinál kevesebb beruházást várnak átlagosan a cégvezetők.
A felmérésben megkérdezettek relatív többsége, 45 százaléka szerint inkább kedvezőek a cégek működésére vonatkozó kilátások a következő negyedévre, 17 százalék szerint nagyon kedvezőek, míg 28 százalék inkább kedvezőtlen, 10 százalék nagyon kedvezőtlen értékelést adott.
A megkérdezettek 56 százaléka szerint vállalkozásuk idén el fogja érni a tervezett árbevételt, ugyanakkor mindössze 13 százalékuk vár a tavalyinál nagyobb árbevételt az idén. A válaszadók 24 százaléka úgy becsüli, hogy 10 százalékot elérő vagy annál nagyobb árbevételcsökkenéssel zárja majd az évet.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 16. 14:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: megújul a népligeti buszállomás utastájékoztatási rendszere
Ezekben a hetekben teljesen megújul a Népliget autóbusz-állomás utastájékoztatási rendszere, majd a munka később más, nagy forgalmú állomásokon folytatódik
2026. Június 16. 10:00, kedd | Belföld
Leépít a Mediaworks, keddtől felfüggesztik a Bors napilap nyomtatott kiadását
2026. Június 16. 09:00, kedd | Belföld
OGY - Nagy Imrére és mártírtársaira emlékezik a parlament
Nagy Imre miniszterelnök és mártírtársai 1989-es újratemetésének napjára emlékezik kedden az Országgyűlés, amely megvitatja az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosítását.
2026. Június 16. 07:16, kedd | Belföld
Orbán Viktor szerint abszurd, hogy a sejtetések és a sugalmazások miatt minket gondolnak korruptnak
Miközben bűnözők támogatják a Tiszát, aközben a sejtetések meg a sugalmazások miatt minket gondolnak korruptnak, ez a helyzet abszurditása - mondta a volt miniszterelnök az Indexnek adott, hétfő este publikált interjújában.

